Wszystko to, co chcielibyście wiedzieć o komputerach i internecie, ale wstydzicie się zapytać...

Wpisy z tagiem: sondaże

niedziela, 20 września 2015

Czy w internecie masz dorobić? Oczywiście, z pewnością sposobów jest wiele. Nie czuję się tu znawcą, tym bardziej, że nie szukam takich okazji, a wręcz przeciwnie - podchodzę do nich bardzo nieufnie.
Są tu jednak 2 wyjątki. Od ładnych kilku lat współpracuję z dwiema sondażowaniami, sprawdziłam je więc w praktyce.. Nagrody otrzymałam i to w terminie, mogę zaświadczyć, że nie jest to żadne oszustwo.

Same ankiety w większości przypadków dotyczą spraw konsumenckich, choć w czasie ostatniej kampanii prezydenckiej trafiłam też na ankietę badającą moje preferencje polityczne. Oczywiście są anonimowe, choć otrzymywane nagrody (również pieniężne) wymagają podania prawdziwych danych do celów podatkowych. Podatek nie jest potrącany, organizator płaci ryczałt za wypłaty poniżej 200zł.


Te portale to:
ePanel.pl
Zarejestrowałam się i od tamtej pory kilka razy w miesiącu dostaję maila z zaproszeniem do wzięcia udziału w ankiecie. Zajmuje to na ogół kilkanaście minut i nie jest za darmo. Wypełnienie ankiety związane jest z gratyfikacją - kilka złotych z ankietę. Po uzbieraniu kwoty 50zł pieniądze można wypłacić na swoje konto bankowe lub ofiarować którejś z organizacji charytatywnych.

Podobne zasady obowiązują także na portalu
GFK Polonia
Tu akurat moja współpraca zaczęła się od udziału w ankiecie telefonicznej - jakimś cudem mój numer został wylosowany i odpowiadałam na pytanie dotyczące zadowolenia z mojego operatora komórkowego. Na końcu ankieter spytał, czy nie chciałabym brać udziału w kolejnych ankietach, ale już w internecie. Zgodziłam się, podałam adres milowy i jakiś czas potem dostałam zaproszenie do rejestracji na portalu. Też dostaję maile z zaproszeniem do ankiety. Za wypełnienie każdej - dostaje się punkty, które można zamienić na nagrodę. Nagrody są różne - rzeczowe, bony do hipermarketów lub wypłata gotówki na konto.

W sumie nie zajmuje to wiele czasu, a kilka złotych się przydaje. Wypełniam je uczciwie, traktując jako swój głos w ocenie tego, co jest na rynku i czym się kieruję robiąc zakupy.
Moim zdaniem warto.

ministat liczniki.org