Wszystko to, co chcielibyście wiedzieć o komputerach i internecie, ale wstydzicie się zapytać...

Wpisy z tagiem: Internet Explorer

poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Krótki filmik pokazujący jak dostosować dla własnych potrzeb podstawowe ustawienia przeglądarki internetowej Internet Explorer.

 

czwartek, 09 sierpnia 2012

Internet Explorer 

Internet Explorer to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Jest automatycznie dodawana do systemu operacyjnego Windows.
Każdą przeglądarkę można dostosować do swoich potrzeb. Niezależnie od indywidualnych przyzwyczajeń i mniejszej lub większej chęci do sprawdzenia co i gdzie da się zmienić, warto zwrócić uwagę na kilka możliwości:

 • zmiana stopnia powiększenia
  przycisk w prawym dolnym rogu przeglądarki pozwala na powiększenie treści w niej widocznej. Może być to użyteczne dla osób ze słabszym wzrokiem.

  powiększenie widoku okna IE

 • pasek ulubionych
  otwieramy poprzez naciśnięcie przycisku ulubione w lewym górnym rogu przeglądarki.
  Po jego prawej stronie jest także mała zielona strzałka, po naciśnięciu której pasek ulubionych nie chowa się, tylko cały czas pozostaje widoczny.

  pasek ulubionych

  Linki do ulubionych (czyli takie strony, do których chcemy mieć szybki dostęp)  dodajemy poprzez Menu --> Dodaj do ulubionych.

 • ustawienie przeglądarki domyślnej
  IE ustawiamy jako przeglądarkę domyślną w Menu Narzędzia --> Opcje

  Internet Explorer opcje

  W zakładce Programy naciskamy przycisk Ustaw domyślny. Na koniec Naciskamy przycisk Zastosuj w prawym dolnym rogu okienka. ministat liczniki.org