Wszystko to, co chcielibyście wiedzieć o komputerach i internecie, ale wstydzicie się zapytać...

Wpisy z tagiem: konto

niedziela, 16 grudnia 2012

Konto na portalu założone (dla przypomnienia - była o tym mowa tu:
zakładanie konta na portalu Gazeta.pl)
możemy więc zalogować się na Bloxie i założyć swój pierwszy blog.
Wchodzimy na stronę: Blox.pl i logujemy się.

logowanie

 

Po zalogowaniu się - widzimy okno z naszym blogiem/blogami. Jeżeli jeszcze nie mamy żadnego- to zobaczymy taki widok:

zakładanie bloga

 (kliknij na obrazek, aby go powiększyć)

Wybieramy opcję Załóż nowy:

zakładanie bloga

(kliknij na obrazek, aby go powiększyć)

Wypełniamy pola formularza:

 • Adres blogu - musi być unikalny, gdyż to będzie nasz adres internetowy. Jeżeli dany adres będzie już zajęty - portal nas o tym poinformuje i każe nam wybrać inny adres. Zdecydowanie odradzam stosowanie polskich liter w nazwie. Nie można stosować spacji.
  Adres mojego blogu to http://komputerowepoczatki.blox.pl
 • Tytuł blogu - to co ma być widoczne u góry strony. Tytułem tego bloga jest "Komputer i internet nie tylko dla seniorów".
  Można go później zmienić.
 • Opis blogu - to, co widoczne pod tytułem. Też można będzie później zmienić. Na moim blogu opis to: "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o komputerach i internecie, ale wstydzicie się zapytać..."

Po przejściu do następnego kroku - wybieramy szablon. Dostępnych jest tu kilka różnych wzorów graficznych. W dowolnym momencie można też go zmieniać. Dla celów poglądowych wybrałam szablon Pikselowy - na stronie drugiej.

zakładanie bloga

(kliknij na obrazek, aby go powiększyć)

Pozostaje jeszcze wpisanie kodu z obrazka: 

CAPTCHA

(kliknij na obrazek, aby go powiększyć)

Naciskamy przycisk Gotowe?Kontynuuj>> - blog został założony. Możemy przystąpić do wypełniania go treścią.

Mój blog poglądowy, który założyłam do ilustrowania poszczególnych kroków zakładania bloga jest tu:

http://testowaniebloxa.blox.pl

Jest jeszcze pusty - nie ma żadnej notki. Będę go wypełniać treścią, zmieniać ustawienia i opisywać to co robię w kolejnych notkach.

 

 09:55, marzatela , Blox
Link Komentarze (1) »
sobota, 15 grudnia 2012

Kontynuując cykl zakładania bloga na Bloxie - pora przystąpić do konkretów. Pierwszy krok to założenie konta na portalu Gazeta.pl. Na całym portalu wystarczy mieć jedno konto, za pomocą którego będzie można logować się na blog, komentować na forach itp.

Konto zakładamy tu:

Rejestracja konta

W poszczególne pola formularza wpisujemy:

 • login czyli unikalną nazwę użytkownika. Pod tą nazwą będziemy widoczni na portalu. Moim loginem jest marzatela - widoczny jest pod moimi notkami na blogu czy komentarzami.
  Jako login możemy wybrać dowolną nazwę, o długości co najmniej 2 znaków. Musi jednak być unikalna - szanse na to, że np. login Ela jest wolny są raczej niewielkie. Jeśli już to lepiej spróbować np. Ela30012, lub jakiś inny numer. Login nie może zawierać spacji (czyli odstępów pomiędzy znakami).
 • hasło - co najmniej 8 znaków. Mogą to być duże i/lub małe litery, mogą być cyfry, kropki itp. Osobiście radzę unikania polskich znaków czyli wszystkich literek typu ą, ę, ś, ć itp.
  Hasło wpisujemy dodatkowo w kolejne pole formularza, żeby uniknąć pomyłek.
  I zapisujemy w wersji papierowej - pamięć bywa zawodna. Ja mam obok komputera mały notes, w którym zapisujemy krótkie informacje: nazwa portalu, login i hasło.
 • konto e-mail - tu podejmujemy decyzję, czy chcemy też założyć adres pocztowy typu login@gazeta.pl. Moim zdaniem warto - wszystkie sprawy z blogiem będziemy obsługiwać właśnie przez tą skrzynkę pocztową.
 • e-mail alternatywny - inny adres e-mail, z którego już korzystamy. Przydaje się, jeśli notesik z hasłami gdzieś się zawieruszy, a my zapomnimy hasła.
 • przepisz tekst z obrazka - wystarczy wpisać to co widoczne jest na obrazku. Jest to zabezpieczenie przed automatycznymi programami.
 • akceptacja regulaminu - konieczne jest zaznaczenie pola poniżej regulaminu. Sam regulamin oczywiście też warto przeczytać. To, co najważniejsze - korzystanie z portalu i prowadzenia bloga jest całkowicie bezpłatne! 

 zakładanie konta

Naciskamy dalej. Po drodze jeszcze możemy wybrać czy i jakie newslettery chcemy otrzymywać. Od tej pory mamy zarejestrowane konto na portalu Gazeta.pl

22:37, marzatela , Blox
Link Komentarze (1) »ministat liczniki.org