Wszystko to, co chcielibyście wiedzieć o komputerach i internecie, ale wstydzicie się zapytać...

Wpisy z tagiem: MOZILLA FIREFOX

niedziela, 18 października 2015

Kto ma problem z pocztą gazeta.pl? Z tego, co do mnie dotarło, takich osób jest całkiem sporo. Jakie są objawy? Po prostu poczta wysłana na adres gazeta.pl przestaje docierać.
Mniej więcej w lipcu każdy korzystający ze skrzynki pocztowej z końcówką @gazeta.pl dostał mail systemowy informujący, że w październiku nastąpi przejście na nowy serwer i oddzielenie od poczty gmail.com. Chcąc zachować wykorzystywany adres - trzeba było kliknąć w link potwierdzający chęć dalszego korzystania z niego. W moim przypadku chodzi o adres marzatela@gazeta.pl - przyzwyczaiłam się, jest on powiązany z moimi blogami (choć nie tylko) i nie chciałam go tracić. Kliknęłam i przestałam się tym przejmować. Do czasu. Gdy okazało się, że nagle przestały do mnie docierać maile wysyłane na ten adres - zaczęłam szukać pomocy, wykorzystując także swoje Agorowe znajomości. Udało się, maile odzyskałam i wszystko już działa.

Jeśli ktoś też ma problemy ze skrzynką pocztową na gazeta.pl kilka rad praktycznych:

  • po zalogowaniu się na skrzynkę przez przeglądarkę - w lewym górnym rogu powinien być widoczny taki obrazek:

    Nowa poczta gazeta.pl

jeżeli widok jest inny, w dodatku widoczne są tam oznaczenia poczty gmail - konieczne jest wyczyszczenie przeglądarki. W Mozilli robimy to tu:

 

Nowa poczta gazeta.pl

 

Nowa poczta gazeta.pl

 

 

Jak skonfigurować nową pocztę w programach pocztowych opiszę w kolejnej notce.

czwartek, 11 października 2012

Krótki filmik ukazujący możliwości dostosowania przeglądarki internetowej Mozilla Firerfox do własnych, indywidualnych potrzeb:

 
ministat liczniki.org