Wszystko to, co chcielibyście wiedzieć o komputerach i internecie, ale wstydzicie się zapytać...

Wpisy z tagiem: myszka

środa, 05 grudnia 2012

W internecie, a także w menu pomocy różnych programów internetowych bardzo często można natknąć się na skrót LPM lub PPM. Co one oznaczają?

LPM- lewy przycisk myszy.

Jednokrotne kliknięcie LPM służy przede wszystkim do zaznaczania danego elementu czy ustawiania kursora w konkretnym miejscu pisanego tekstu Dwukrotne naciśnięcie – najczęściej powoduje otwarcie programu, w tym przypisanego do otwierania danego elementu. Klikając dwukrotnie lewym przyciskiem myszy np. na obrazek – otwiera się on w programie domyślnym do jego edycji (czyli zmieniania, poprawiania, korygowania).  
Za pomocą lewego przycisku myszy możemy także zaznaczyć np. fragment tekstu – wystarczy kliknąć na początku zaznaczanego tekstu i trzymając LPM wciśnięty – kliknąć na końcu. W ten sposób zostanie zaznaczony cały fragment.
Lewy przycisk myszy ma także bardzo przydatne zastosowanie przy zaznaczaniu większej ilości plików np. zdjęć. Chcąc zaznaczyć kilka dowolnych plików widocznych w folderze klikamy LPM każdy z nich, trzymając jednocześnie wciśnięty klawisz Ctrl. Całą grupę plików możemy zaznaczyć klikając na pierwszy z nich, a następnie z naciśniętym klawiszem Shift – ostatni. W ten sposób zostaną też zaznaczone wszystkie pliki pomiędzy nimi.

PPM - prawy przycisk myszy

Służy przede wszystkim do otwierania menu podręcznego.

 

 Słownik pojęć i wyrażeń komputerowychTagi: myszka
18:31, marzatela , Komputer
Link Komentarze (1) »ministat liczniki.org