Wszystko to, co chcielibyście wiedzieć o komputerach i internecie, ale wstydzicie się zapytać...
wtorek, 31 lipca 2012

Menu podręczne to bardzo przydatne narzędzie przy pracy z komputerem, także w internecie.  W różnych miejscach ma ono zupełnie inny wygląd - w zależności od tego, gdzie klikniemy prawym przyciskiem myszy.

Tak menu podręczne wyglada np. na Pulpicie komputera:

menu podręczne

tak, gdy klikniemy prawym przyciskiem myszy na linku strony internetowej:

 menu podręczne

A tak na obrazku:

menu podręczne

Mówiąc w skrócie - menu podręczne zawiera najczęściej używane opcje związane z zaznaczonym obiektem (czyli tym, na kórym kliknęliśmy).

Warto zwrócić uwagę, że na końcu, niektórych opcji jest znaczek strzałki - świadczy to o tym, że po najechaniu myszką na niego, pokaże się podmenu związane z ta opcją.
Jeżeli opcja kończy się trzema kropkami, to wybranie jej otwiera nowe okno.  

 

Tagi: menu
10:31, marzatela , Różne
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 lipca 2012

Świat współczesnych technologii to wielkie bogactwo różnorodnych możliwości. Nie wszyscy mieli okazję zetknąć się z komputerem i spróbować znaleźć się w tym świecie. Niektórzy próbują, często błądząc po omacku. 

Ten blog ma być próbą pomocy odnalezienia się w tym świecie. Tym bardziej, że internet to cudowne okno na świat, również dla tych, którzy urodzili się i wychowywali w świecie, w którym ludzie spotykali się w ogrodzie przed domem, a nie na Facebooku, a dzieci bawiły się na trzepaku, doskonale radząc sobie bez komputera i telefonów komórkowych.

Uporządkujmy więc wiedzę, spróbujmy dowiedzieć się więcej. Obsługa komputera wcale nie jest taka trudna, wystarczy zacząć, a z każdym dniem coraz bardziej będziemy poruszać się intuicyjnie po nowych aplikacjach i oglądać nowe strony w internecie. Bez obawy, że coś zepsujemy.

Tagi: komputer
10:21, marzatela
Link Komentarze (1) »ministat liczniki.org