Wszystko to, co chcielibyście wiedzieć o komputerach i internecie, ale wstydzicie się zapytać...
Kategorie: Wszystkie | Blox | Cukrzyca i nie tylko | Internet | Komputer | Różne | Ważne strony
RSS

Ważne strony

czwartek, 25 maja 2017

zdjęcie stockoweKażdy prowadzący bloga czy stronę internetową z pewnością co jakiś czas trafia na problem - skąd wziąć ciekawe zdjęcie/obrazek/grafikę do zilustrowania treści? Wprawdzie w internecie można znaleźć wszystko, ale zawsze pozostaje kwestia praw autorskich. Lepiej nie umieszczać takich kradzionych obrazków.

W internecie jest wiele witryn oferujących różnego rodzaju grafiki i zdjęcia. Oczywiście są to witryny komercyjne, ale niektóre z nich część zdjęć oferują za darmo. Jedną z takich witryn jest

Freeimages

Strona posiada polską wersję językową, można znaleźć na niej naprawdę wiele tysięcy bezpłatnych zdjęć. Wystarczy założyć konto (oparte tylko na adresie e-mail) i można pobierać zdjęcia.

Bezpłatne grafiki na freeimages

Działa wyszukiwarka, więc bez problemu można znaleźć wybraną tematykę. Po znalezieniu interesującej nas grafiki, klikamy na nią i klikamy, wybierając potrzebną rozdzielczość.

pobieranie graiki

Potem wystarczy tylko zapisać obrazek

pobieranie graiki

I już. Możemy korzystać, wzbogacając treść ciekawymi ilustracjami.

 

 

wtorek, 25 października 2016

Samorządowy System Ostrzegania

Po lipcowej powodzi w Gdańsku zainteresowałam się systemem powiadamiania o zagrożeniach. Znalazłam to:

Regionalny system ostrzegania

Co jakiś czas dostaję informację o silnych wiatrach itp. Powiadomienia aplikacji dotyczą jednak całego województwa (w moim przypadku - pomorskiego), a więc dość dużego obszaru. Zaczęłam szukać dalej i znalazłam serwis powiadomień samorządowych:

Samorządowy Informator SMS

Na stronie rejestracyjnej wystarczy wybrać interesujące nas miasto/gminę. Kolejny krok to wpisanie numeru telefonu i wybranie miejscowości czy dzielnic, dla których chcemy otrzymywać powiadomienia. Po zatwierdzeniu dostaniemy SMS z kodem do zakończenia rejestracji - wpisujemy go na stronę i gotowe.

Zarejestrowałam się tydzień temu - do tej pory nie dostałam jeszcze żadnej informacji o zagrożeniach. Przed nami jednak okres jesiennych burz i sztormów, więc pewnie uda się przetestować w praktyce system ostrzegania.

środa, 17 października 2012

O tym, że języków obcych warto się uczyć, wiadomo. Dla młodych ludzi jest to już oczywista oczywistość. Niestety, ci którzy do szkoły chodzili w czasach, gdy jedynym,  a przynajmniej głównym językiem obcym był język rosyjski, przeważnie nie doświadczyli szczęścia poznania innych języków. W sytuacji, gdy chciałoby się zrozumieć tekst czy stronę internetową np. w języku angielskim - może stanowić to problem. Na szczęście jednak w internecie jest wszystko, a więc i automatyczny tłumacz z różnych języków na różne języki:

translator Google

Translator Google

Strona jest w języku polskim, wystarczy wejść, wkleić fragment tekstu i zobaczyć jego tłumaczenie. Owszem, w wielu wypadkach tłumaczenie jest bardzo toporne i w stylu ja musieć zrobić, ale jednak sens można złapać. 

wtorek, 25 września 2012

Początki powszechnego internetu w Polsce to zwykłe łącze telefoniczne i wybranie numeru
0-202122 tzw. dostęp komutowany. Mimo, że na stronach internetowych było o wiele mniej grafiki (obrazków, reklam itp.) i tak otwarcie jakiejś strony internetowej zawsze chwile trwało. I tanie nie było, łatwo można było się zapomnieć, a potem płacić za wielogodzinne połączenia z internetem.
Teraz to wszystko już odeszło w niepamięć. Standardem jest stałe łącze internetowe - wchodzimy do internetu kiedy i na jak długo chcemy. Choć te łącza też się miedzy sobą różnią, przede wszystkim prędkością. Jak szybkie jest nasze łącze? To zależy od podpisanej umowy z operatorem, od tego zależy też opłata za łącze.
W praktyce rzeczywistą prędkość naszego łącza internetowego możemy sprawdzić tez na stronie:

Internet Speed Test

Nie trzeba się nawet rejestrować, wystarczy nacisnąć przycisk Start i po chwili zobaczymy prędkość swojego łącza internetowego, a także czas trwania poszczególnych typowych akcji jak wysyłanie zdjęć czy ściąganie plików. Warto tam zajrzeć i przetestować się.

 

środa, 15 sierpnia 2012

Wprawdzie po głośnej sprawie Amber Gold każdy pewnie już słyszał, ale w ramach dmuchania na zimne - na wszelki wypadek jeszcze raz: warto sprawdzić, komu powierzamy pieniądze. Słynna już strona ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego jest tu:

Ostrzeżenia publiczne KNF

Zanim komuś przyjdzie do głowy pomysł na zrobienie dobrego interesu tylko na podstawie reklamy - lepiej tam zajrzeć. Tak na wszelki wypadek.

Tagi: KNF
18:42, marzatela , Ważne strony
Link Dodaj komentarz »ministat liczniki.org