Wszystko to, co chcielibyście wiedzieć o komputerach i internecie, ale wstydzicie się zapytać...

Różne

niedziela, 30 kwietnia 2017

Tylko do końca dnia 3 maja 2017 - kursy komputerowe tańsze nawet o 90%

Majówkowa wyprzedaż

Jest tam sporo ciekawych promocji, także dla dzieci i dla seniorów:

Kursy komputerowe

sobota, 08 kwietnia 2017

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia - promocja na książki właśnie o zdrowiu:

 Światowy Dzień Zdrowia

Promocja trwa do niedzieli 9 kwietnia 2017 włącznie.

Książki w promocji

sobota, 18 lutego 2017

Na początku lat 90-tych ubiegłego wieku pracowałam w zespole, w którym średnia wieku pracowników była dość wysoka. Większość moich kolegów była w wieku moich rodziców. Gdy pojawił się tam pierwszy komputer - omijali go szerokim łukiem. Wspólnie z kolegą próbowaliśmy ich zachęcić/nauczyć z korzystania komputera, ale bezskutecznie. Zmieniło się, gdy zainstalowaliśmy grę (o ile pamiętam: Prince of Persia) i zaczęliśmy grać. Na początku się przyglądali, ale potem sami zaczynali próbować. Praca w tym zespole była całodobowa, 7 dni w tygodniu i bywały takie dyżury, że działo się mało - taka gierka zdecydowanie umilała czas.
W krótkim czasie oswoili się z komputerem i zaczęli wykorzystywać go również do innych celów. Jedyny problem był z jednym z kolegów, który przyzwyczajony do pracy na dalekopisie, walił w klawiaturę komputera ze zdecydowanie za dużą siłą.

Od tamtych czasów wiele się zmieniło. Komputer i to podłączony do internetu jest standardem. Są jednak osoby, które nie załapały się wcześniej na nauką obsługi komputera i teraz w ogóle boją się do niego podejść. Tak naprawdę jednak nigdy nie jest za późno. Uczyłam takich podstaw obsługi komputera wiele osób starszych i wiem, że warto i jest sens. Nawet gdy zaczynało się od postawy "to już nie dla mnie" - po jakimś czasie okazywało się, że łykały bakcyla i z każdym dniem coraz lepiej dawały sobie radę. Potrzebny jest jednak jakiś impuls, a także trochę cierpliwości w tłumaczeniu, że to nic strasznego, z czym senior nie da sobie rady. Osoby, które uczyłam podstaw obsługi komputera potrafią na co dzień korzystać z internetu i komputera, korzystają z Skype'a, poczty elektronicznej, a także z bankowości elektronicznej.  W dodatku jest to wiedza, która sama się rozrasta - im więcej i częściej korzystamy, tym więcej wiemy i śmielej sięgamy po nowości.
Problem pojawia się, gdy dzieci i wnuki nie mają czasu i lub cierpliwości - wówczas trzeba szukać wsparcia zewnętrznego - kursów, literatury itp. Na początek proponuję kurs, który w naprawdę prosty i przystępny sposób odkrywa te tajniki i pokazuje, jak poruszać się z wirtualnym świecie. Powoli i na spokojnie można to wszystko przećwiczyć. Naprawdę zachęcam:

Kurs podstaw obsługi komputera

 

A tu trochę literatury:

 

13:12, marzatela , Różne
Link Komentarze (7) »
wtorek, 20 grudnia 2016

Świąteczna promocja na aplikację do mailingu:

 

Szczegóły tu:

Aplikacja do mailingu


12:59, marzatela , Różne
Link Komentarze (7) »
środa, 30 listopada 2016

Już za kilka dni Mikołajki. Mając dzieci czy wnuki - wiadomo, że konieczny jest z tej okazji prezent. Gdy ja byłam dzieckiem - prezenty były wkładane do butów (porządnie wyczyszczonych poprzedniego dnia - do brudnych Mikołaj niczego nie wkładał). Głównie były to słodycze, większe prezenty dostawało się pod choinkę, w Wigilię.

A dzisiaj? Pewnie zwyczaje się zmieniły, ale tradycję należy pielęgnować. Biorąc pod uwagę, że mamy XXI wiek - może trzeba pomyśleć o prezencie na miarę naszych czasów? Czyli książka, ale w formie ebooka?

Warto zerknąć - akurat jest promocja na literaturę dla dzieci i młodzieży.

Promocja na ebooki 

Promocja trwa do 6 grudnia 2016r.

Szczegóły promocji

piątek, 19 sierpnia 2016

Kto lubi fotografować? Obchodzimy dziś Światowy Dzień Fotografii. 

Ja lubię fotografować, choć nie czuję się tu przesadnie utalentowana. Pewnie dlatego, że zmysłu plastycznego nie mam za grosz.Aparat też mam tylko taki sobie, ale w końcu ćwiczenie czyni mistrza, więc ćwiczę :)

A tu promocja książek, ebooków i kursów video właśnie z dziedziny fotografii. Wszystkie pozycje tańsze o 25%.

Światowy Dzień Fotografii

 

Lista pozycji w promocji

Promocja trwa w dniach 19-20sierpnia 2016r.

18:05, marzatela , Różne
Link Komentarze (4) »
sobota, 30 stycznia 2016

Ciekawa promocja kursów video poświęconych fotografii:

kursy fotografowania

Lista kursów w promocji jest tu:

Weekend z fotografią

poniedziałek, 04 stycznia 2016

Jakiś czas temu napisałam kilka notek na temat reklam AdTaily na blogu. Można je znaleźć tu:

Reklama

Niestety, po otrzymaniu nowego regulaminu i po odbiciu się od ściany przy próbie wyjaśnienia wątpliwości z nim związanych - podjęłam decyzję o wyłączeniu reklam AdTaily.
Swoje motywy opisałam na swoim innym blogu, nie będę się więc powtarzać:

Dlaczego rezygnuję z współpracy z AdTaily

Cóż, każda firma ma prawo wprowadzać własne zasady zarządzania, ale też każdy bloger ma prawo do samodzielnej decyzji, czy taka współpraca mu odpowiada.

Tagi: reklama
09:59, marzatela , Różne
Link Komentarze (1) »
czwartek, 24 grudnia 2015

Boże Narodzenie

A tu coś na Wigilię:

11:04, marzatela , Różne
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 listopada 2015

Dzień Seniora

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora - promocja w księgarni psychologicznej Sensus.

Lista książek w promocji:

Promocje na Dzień Seniora

 
1 , 2 , 3ministat liczniki.org