Wszystko to, co chcielibyście wiedzieć o komputerach i internecie, ale wstydzicie się zapytać...
piątek, 19 sierpnia 2016

Kto lubi fotografować? Obchodzimy dziś Światowy Dzień Fotografii. 

Ja lubię fotografować, choć nie czuję się tu przesadnie utalentowana. Pewnie dlatego, że zmysłu plastycznego nie mam za grosz.Aparat też mam tylko taki sobie, ale w końcu ćwiczenie czyni mistrza, więc ćwiczę :)

A tu promocja książek, ebooków i kursów video właśnie z dziedziny fotografii. Wszystkie pozycje tańsze o 25%.

Światowy Dzień Fotografii

 

Lista pozycji w promocji

Promocja trwa w dniach 19-20sierpnia 2016r.

18:05, marzatela , Różne
Link Komentarze (4) »
czwartek, 04 sierpnia 2016

Przeglądając ranking blogów na Bloxie:

TOP 1000

wyraźnie widać, że czołowe miejsca zajmują tam blogi kulinarne. Zdecydowanie właśnie ten gatunek blogowania jest najpopularniejszy. Cóż, kuchnia nigdy nie była moim królestwem, mnie to więc nie dotyczy. Choć właśnie blogi kulinarne stały się inspiracją do stworzenia tego blogu. Mam koleżankę, która w kuchni wyczynia przepyszne cuda i od dawna namawiam ją do założenia blogu, w którym mogłaby to wszystko pokazywać i opisywać. Dlatego założyłam nowy blog, z kategorią Blox, gdzie opisuję jak założyć i prowadzić blog na tej platformie. Z czasem się to wszystko rozrosło - w ostatnia niedzielę minęły 4 lata od powstania tego blogu.
Koleżanka własnego nadal nie założyła, ale ciągle wierzę, że w końcu się zdecyduje.

A dla wszystkich blogerów kulinarnych świetna książka poświęcona fotografii kulinarnej.
Dziś, 4 sierpnia 2016r. - w promocji za pół ceny.

 

12:05, marzatela , Blox
Link Komentarze (1) »
sobota, 16 lipca 2016

Na swoim komputerze mam (miałam) zainstalowany system operacyjny Windows 7. W sumie byłam zadowolona - stabilny, przewidywalny i prosty w obsłudze. Przyzwyczaiłam się i pewnie dlatego, gdy od kilku miesięcy zaczęłam dostawać informacje o możliwości pobrania bezpłatnej wersji Windows 10, ignorowałam je (choć nie odrzucałam). Jakoś nie miałam przekonania, tym bardziej, że układ "kafelkowy" mało mi się podobał. Wprawdzie to kwestia przyzwyczajenia, ale było mi dobrze z tym, co jest.

Niestety, w końcu jednak musiałam się przestawić i przeinstalować system czyli pobrać i zainstalować Windows 10. Możliwość pobrania bezpłatnej wersji wygasa już niedługo - 29 lipca 2016r. Wprawdzie Windows 7 nadal będzie funkcjonował, ale gdy przestanie być wspierany przez Microsoft, po jakimś czasie mogą się pojawić problemy np.ze sterownikami. Oczywiście nie mam zamiaru też płacić.  Wprawdzie cena Windows 10 dla użytkowników domowych nie jest jeszcze znana (przynajmniej ja nie trafiłam na takie informacje), ale dla firm ma to być 7 dolarów miesięcznie. I jest to zapowiedzią, że w przyszłości Windows nie będzie już kupowany np. z nowym komputerem, ale będzie to po prostu usługa.
Ciekawe tylko, jak będzie można z niej korzystać przy braku połączenia z internetem?

 Windows 10

W każdym razie - wczoraj wieczorem zaczęłam ściągać, a dziś rano zainstalowałam. Poszło szybko (no w miarę, w sumie kilka godzin to trwało) i teraz mam już Windows 10. Muszę się przestawić, co chyba jednak nie będzie takie trudne.
Póki co, zauważyłam, że brakuje opcji hibernacji komputera, jest tylko usypianie.

 

 

Windows 10

 

Tagi: windows
22:28, marzatela , Komputer
Link Komentarze (3) »
piątek, 01 lipca 2016

Na temat Facebooka, jego wad i zalet powiedziano i napisano już tak wiele, ze nie warto powtarzać.  Ma swoje wady i zalety, zwolenników i przeciwników i mnóstwo argumentów za i przeciw. Nie będę z tym polemizować, każdy ma prawo do własnego zdania. Na pewno jednak jest to największy i najpopularniejszy portal społecznościowy i to o zasięgu globalnym.

Każdy, kto ma konto na FB wie, że podsuwane są tam listy osób, które mogą być znajomymi. Nie wiem jak wygląda algorytm tworzenia takiej listy, ale w niektórych przypadkach nawet nie ma żadnych wspólnych znajomych. Skąd więc wzięli się na liście? Ja sama z reguły nie reaguję i nie wysyłam zaproszeń do takich potencjalnych znajomych, choć czasem robię wyjątek - dla osób będących członkami tych samych grup, co ja i z co najmniej kilkoma wspólnymi znajomymi. Podobną zasadę stosuję przy akceptacji/odrzucaniu otrzymywanych zaproszeń do grona znajomych. Inna sprawa, że Facebook nie jest sensem mojego życia, nie zamieszczam tam żadnych informacji osobistych, nie wstawiam selfie itp. Nie bardzo rozumiem więc, dlaczego od kilku miesięcy moimi znajomymi chcą zostać różni pracownicy armii USA? Niektórzy z USA, inni z Afganistanu? Większość zdjęć na profilach w mundurach wojskowych. W jaki sposób trafili na mój profil? I nie tylko na mój - jedna z moich znajomych (ze świata realnego, nie FB) też dostaje takie zaproszenia. W jej przypadku mogę to jeszcze zrozumieć - młoda, ładna, publikuje sporo swoich zdjęć i to dostępnych publicznie - jest zupełnym moim przeciwieństwem.

Jakoś mam dziwne wrażenie, że wszystkie te profile są całkowicie fałszywe, a osoby za nimi stojące nie mają uczciwych zamiarów. Nie trafiłam wprawdzie na żadne info czy i w jaki sposób jest to wykorzystywane, ale osoby będące w gronie naszych znajomych mają zdecydowanie większy dostęp do tego, co publikujemy na FB. Łatwiej mogą też rozsyłać różnego rodzaju fałszywki czy wirusy wśród naszych znajomych. Niestety, ale w internecie trzeba bardzo uważać, nawet na wiadomości i pliki otrzymywane od znajomych - kto wie, czy nie padli oni ofiarą takiego działania. Jednemu z moich znajomych ostatnio się to przydarzyło - na jego wallu zaczęły się pojawiać dziwne informacje - publikowane niby przez niego, ale on sam nie miał o tym żadnego pojęcia. Lepiej uważać.


 

Tagi: Facebook
23:58, marzatela , Internet
Link Komentarze (1) »
wtorek, 17 maja 2016

Od pewnego czasu na blogach platformy Blox pojawiło się kilka nowości, których trudno nie zauważyć. Przede wszystkim pod każą notką pojawiły się polecane wpisy, powiązane tematycznie z tematem notki. Wygląda to tak: 

Polecane wpisy 

Niektóre z tych polecanych wpisów prowadzą do innych notek tego samego blogu, niektóre do innych blogów.
Moim zdaniem bardzo dobry pomysł, nie tylko pozwala na rozszerzenie tematu notki, ale także umożliwia poznanie innych ciekawych blogów. Kto wie, na co trafimy?

Opcja ta jest domyślnie włączona na wszystkich blogach, ale można wyłączyć, rezygnując z polecanych wpisów. Robimy to w zakładce Ustawienia --> Wpisy

Polecane wpisy

Na samym dole znajduje się pole kombi, w którym możemy wybrać włączone lub wyłączone.

Polecane wpisy

No i oczywiście, jak po każdych wprowadzonych zmianach - zapisujemy.

Tagi: blog blox
22:30, marzatela , Blox
Link Komentarze (3) »
sobota, 30 stycznia 2016

Ciekawa promocja kursów video poświęconych fotografii:

kursy fotografowania

Lista kursów w promocji jest tu:

Weekend z fotografią

poniedziałek, 04 stycznia 2016

Jakiś czas temu napisałam kilka notek na temat reklam AdTaily na blogu. Można je znaleźć tu:

Reklama

Niestety, po otrzymaniu nowego regulaminu i po odbiciu się od ściany przy próbie wyjaśnienia wątpliwości z nim związanych - podjęłam decyzję o wyłączeniu reklam AdTaily.
Swoje motywy opisałam na swoim innym blogu, nie będę się więc powtarzać:

Dlaczego rezygnuję z współpracy z AdTaily

Cóż, każda firma ma prawo wprowadzać własne zasady zarządzania, ale też każdy bloger ma prawo do samodzielnej decyzji, czy taka współpraca mu odpowiada.

Tagi: reklama
09:59, marzatela , Różne
Link Komentarze (1) »
czwartek, 24 grudnia 2015

Boże Narodzenie

A tu coś na Wigilię:

11:04, marzatela , Różne
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 listopada 2015

Jak wstawić mapę na bloga lub stronę internetową? Oczywiście nie w formie obrazka, ale prawdziwej, interaktywnej mapy.

mapa

Przede wszystkim wchodzimy na stronę internetową:

Googlemaps

Tam odszukujemy interesujący nas fragment mapy/planu miasta.

mapakliknij obrazek, aby go powiększyć

Następnie przechodzimy do menu umieszczonego w lewym górnym rogu mapy:

mapa

 

Po kliknięciu otwiera się pełne menu. Wybieramy tu opcję  Udostępnij lub umieść mapę.

mapa

Pojawi się formularz, w którym przechodzimy do zakładki Umieść mapę.

mapa kliknij obrazek, aby go powiększyć

Domyślnie ustawiony jest średni rozmiar mapy, ale z listy rozwijalnej można wybrać inny. Chcąc dopasować rozmiar mapy do bloga czy strony internetowej - najlepiej wybrać Rozmiar niestandardowy i samemu wymiary.

 mapa

kliknij obrazek, aby go powiększyć 

Na końcu kopiujemy kod mapy i wklejamy go na naszą stronę/blog w widoku HTML.
Dla bloga zamieszczonego na Bloxie - klikamy w HTML na pasku narzędzi edytora.

edytor HTML

Otworzy się okienko, w którym wystarczy po prostu wkleić skopiowany kod mapy.

kod HTML

Naciskamy przycisk Aktualizuj i zapisujemy notkę na blogu.

Efekt końcowy wygląda tak:

 

Można poruszać się po mapie, przełączać widok, powiększać i pomniejszać widok. 

Tagi: google mapa
08:41, marzatela , Blox
Link Komentarze (3) »
sobota, 14 listopada 2015

Dzień Seniora

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora - promocja w księgarni psychologicznej Sensus.

Lista książek w promocji:

Promocje na Dzień Seniora

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13ministat liczniki.org