Wszystko to, co chcielibyście wiedzieć o komputerach i internecie, ale wstydzicie się zapytać...
Blog > Komentarze do wpisu

Aktualizacja do Windows 10

Na swoim komputerze mam (miałam) zainstalowany system operacyjny Windows 7. W sumie byłam zadowolona - stabilny, przewidywalny i prosty w obsłudze. Przyzwyczaiłam się i pewnie dlatego, gdy od kilku miesięcy zaczęłam dostawać informacje o możliwości pobrania bezpłatnej wersji Windows 10, ignorowałam je (choć nie odrzucałam). Jakoś nie miałam przekonania, tym bardziej, że układ "kafelkowy" mało mi się podobał. Wprawdzie to kwestia przyzwyczajenia, ale było mi dobrze z tym, co jest.

Niestety, w końcu jednak musiałam się przestawić i przeinstalować system czyli pobrać i zainstalować Windows 10. Możliwość pobrania bezpłatnej wersji wygasa już niedługo - 29 lipca 2016r. Wprawdzie Windows 7 nadal będzie funkcjonował, ale gdy przestanie być wspierany przez Microsoft, po jakimś czasie mogą się pojawić problemy np.ze sterownikami. Oczywiście nie mam zamiaru też płacić.  Wprawdzie cena Windows 10 dla użytkowników domowych nie jest jeszcze znana (przynajmniej ja nie trafiłam na takie informacje), ale dla firm ma to być 7 dolarów miesięcznie. I jest to zapowiedzią, że w przyszłości Windows nie będzie już kupowany np. z nowym komputerem, ale będzie to po prostu usługa.
Ciekawe tylko, jak będzie można z niej korzystać przy braku połączenia z internetem?

 Windows 10

W każdym razie - wczoraj wieczorem zaczęłam ściągać, a dziś rano zainstalowałam. Poszło szybko (no w miarę, w sumie kilka godzin to trwało) i teraz mam już Windows 10. Muszę się przestawić, co chyba jednak nie będzie takie trudne.
Póki co, zauważyłam, że brakuje opcji hibernacji komputera, jest tylko usypianie.

 

 

Windows 10

 

sobota, 16 lipca 2016, marzatela
Tagi: windowsPolecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
-
2016/07/18 08:53:18
@Avianca
Tak, czytałam - ta stawka dotyczy firm, nie wiem jaka będzie cena dla klientów indywidualnych. Lepiej więc pobrać teraz wersję darmową i to w formie produktu, a nie usługi.
-
2017/11/30 14:38:43
Kupiłem niedawno ultrabook'a od k&m. Do podstawowej pracy, przeglądania, internetu poczty itp. Wbudowana pamięć 32 gb i win 10. Po kilku już aktualizacjach mam zaledwie 7 gb wolnego miejsca. Czekam na jakieś porządne aktualizacje ;)ministat liczniki.org