Wszystko to, co chcielibyście wiedzieć o komputerach i internecie, ale wstydzicie się zapytać...
Blog > Komentarze do wpisu

Ile osób online?

Każdy bloger chciałby, aby jego blog był często odwiedzany. Najlepiej interaktywnie tzn. aby pozostawał ślad w postaci komentarzy.
Wiedza o tym ile osób nas odwiedza jest też z pewnością bardzo ciekawa. O możliwych do włączenia na blogu statystykach odwiedzin pisałam już kiedyś tu:

Notki z tagiem Statystyki

Tym razem pora na licznik odwiedzin online (czyli ile osób w danym momencie jest na blogu).  Na tym blogu umieszczony jest z prawej strony i wygląda tak:

widget

Jego wstawienie na blog jest bardzo proste i nie wymaga żadnego zakładania konta, logowania się itp.  Jest też całkowicie bezpłatne.
Wchodzimy na stronę:

http://whos.amung.us

Pierwszy, najprostszy kod jest od razu widoczny na stronie - wystarczy go tylko skopiować i wkleić na blogu. Ja proponuję jednak kliknąć w link galerii i nieco go zmodyfikować:

widget

Kliknij na obrazek, aby go powiększyć

W galerii możemy przede wszystkim zmienić jego kolor, a także położenie.

Wybieramy kolorowe widget i widzimy domyślne ustawienia kolorów. Możemy je zmienić klikając w kolorowe kółko, a następnie wybierając z palety kolor.

widget

Kliknij na obrazek, aby go powiększyć

Kolor tła wybiera się na kółku z lewej strony, kolor czcionki - na kółku po prawej. Efekt od razu jest widoczny na ekranie, więc można dopasować odpowiednie kolory.

Kolejny krok to skopiowanie kodu. Dwukrotne kliknięcie w okienko z kodem zaznaczy cały kod. Jeżeli kod jest zaznaczony, naciskamy przycisk Ctrl C (obydwa jednocześnie). Kod mamy już w Schowku, więc możemy go wkleić na nasz blog.

Robimy to w zakładce Ustawienia, Boczna szpalta:

widget

Znajduje się tam pole na dodatkowy kod HTML. Wchodzimy w to pole, wklejamy kod (jednoczesne naciśnięcie przycisków Ctrl i V), naciskamy przycisk Zapisz zmiany i już. 

Efekt na blogu testowym wygląda tak:

widget

A klikając na taki umieszczony na blogu licznik - można podejrzeć co się dzieje na blogu, iel i na jakich stronach jest osób. 

środa, 04 lutego 2015, marzatelaPolecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2015/02/28 15:41:43
a może coś dla rozrywki? Proponuję w chwilach nieco luźniejszych wejść na stronkę multigracz.com.pl i trochę się rozluźnić ;)
Albo ze mną umówić na jedną partyjkę jednej z wybranych gier.
-
Gość: lolak, *.dynamic.chello.pl
2016/09/22 00:04:31
a jak wstawic ten licznik na platforme wp?ministat liczniki.org